5906716507657 Verco Verco

Cataroft krople do oczu 10ml

25,00 zł

bruttow tym 8% VAT

Następny dzień roboczy

Bardzo duża ilość


Płatność
Ilość w opakowaniu:

Cataroft krople do oczu, 10 ml

wyrób medyczny

Skład: chlorek sodu (2 mg/ml), jodek potasu, tiosiarczan sodu, wersenian disodu, dioctan chlorheksydyny, wodorotlenek sodu, wodę do iniekcji.

Opis: Cataroft krople do oczu to nawilżający, izotoniczny roztwór do oczu z jodkiem potasu. Jodek potasu działają jako substancja wychwytująca wolne rodniki. Takie właściwości jodku potasu stosuje się w zapobieganiu i leczeniu podtrzymującym wysięków i krwotoków w oku oraz pomocniczo przy zaćmie o różnej etiologii. Preparat przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci.

Zastosowanie: Nawilżanie powierzchni oka. Pomocniczo podczas niektórych procesów wchłaniania w szczególności wysięków, krwawień do ciała szklistego oraz zaćmy o różnej etiologii.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować jeżeli u pacjenta stwierdzono przewlekłe ropne zapalenie skóry twarzy, występuje skaza krwotoczna, u pacjentów z nieprawidłową czynnością tarczycy, u noworodków.

Ciąża i okres karmienia piersią: Nie stosować podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane: Bezpośrednio po wkropleniu może pojawić się chwilowe, lekkie pieczenie lub kłucie. Niekontrolowane i długotrwałe podawanie kropli (w zbyt dużych dawkach) u pacjentów wrażliwych może prowadzić do tzw. “jodyzmu”, podrażnienia i przekrwienia spojówek, nadmiernego łzawienia, obrzęku powiek (obrzęk Quinckego) i gruczołu łzowego. W przypadkach tych mogą również wystąpić następujące objawy skórne: zaczerwienienie, trądzik, zapalenie skóry i plamica.

Sposób użycia: Bezpośrednio do worka spojówkowego 1-2 krople do każdego oka od 2 do 4 razy dziennie. Zastosowanie kropli może wpływać na działanie równocześnie podawanych preparatów okulistycznych. W przypadku stosowania innych preparatów okulistycznych, należy aplikować je nie wcześniej niż po 5 min od zastosowania kropli. Przed zastosowaniem kropli należy ściągnąć soczewki kontaktowe. Soczewki kontaktowe można założyć po co najmniej 20 min od zakroplenia kropli.

Uwagi: Bezpośrednio po zastosowaniu kropli może pojawić się krótkotrwałe nieostre widzenie. Należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn przez co najmniej 15 min od zastosowania kropli.


Dystrybutor:
Verco S.A.


Inne produkty w kategorii Verco: