5906190438409

Cataroft Free Krople do oczu 10 ml

27,50 zł

bruttow tym 8% VAT

Następny dzień roboczy

Bardzo duża ilość


Płatność
Ilość w opakowaniu: 1 szt.

Składniki: chlorek sodu (2 mg/ml), jodek potasu, tiosiarczan sodu, wersenian disodu, wodorotlenek sodu, woda wysoko oczyszczona. Preparat nie zawiera środków konserwujących.


Opis: Izotoniczny, nawilżający roztwór do oczu. Preparat zawiera dodatkowo jodek potasu działający jako substancja wychwytująca wolne rodniki. Te właściwości jodku potasu wykorzystuje się w profilaktyce i leczeniu wspomagającym wysięków (nagromadzonego płynu tkankowego) i krwotoków w oku. Bez konsultacji z okulistą preparat można stosować do zwykłego nawilżania oka - w tym celu należy wkropić go do oka lub zrobić okład na powieki. Preparat może być również pomocniczostosowany do nawilżania oka podczas niektórych procesów wchłaniania (w szczególności wysięków, krwawień do ciała szklistego oraz zaćmy o różnej etiologii).


Zastosowanie: Nawilżanie powierzchni oka. Pomocniczo podczas niektórych procesów wchłaniania w szczególności wysięków, krwawień do ciała szklistego oraz zaćmy o różnej etiologii. Preparat jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży.


Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy również stosować w następujących przypadkach: przewlekłe ropne zapalenie skóry twarzy, skaza krwotoczna, u pacjentów z nieprawidłową czynnością tarczycy, u noworodków, ciąża lub karmienie piersią.


Ciąża i okres karmienia piersią: Nie stosować podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.


Sposób użycia: Dorośli, młodzież, dzieci. Zazwyczaj stosuje się 1-2 krople do worka spojówkowego do każdego oka od 2 do 4 razy dziennie. W przypadku stosowania innych preparatów okulistycznych na ogół zaleca się, aby zachować odstęp co najmniej 5 minut pomiędzy aplikacją każdego z preparatów. Osoby stosujące soczewki kontaktowe powinny je zdjąć przed zastosowaniem preparatu. Po zakropleniu preparatu należy odczekać 20 minut przed ponownym założeniem soczewek kontaktowych.


Uwagi: Bezpośrednio po aplikacji preparatu przez bardzo krótki czas możliwe jest niewyraźne widzenie, które może utrudnić prowadzenie samochodu i obsługę maszyn. Z tego względu zaleca się, aby nie wykonywać tych czynności przed upływem 15 minut po aplikacji.


Dystrybutor: Verco S.A. Skwer kard. S. Wyszyńskiego 5, lok. 6u, 01-015 WarszawaInne produkty w kategorii Verco: